Dėlės medicinoje

1975 metais baigusi Kauno Medicinos Institutą dirbau vidaus ligų gydytoja Vilniaus ligoninėse.
Studijų metu pirmą kartą mačiau uždėtą dėlę ant žmogaus veido. Tada negalėjau suprasti, kaip galima leistis tokiai procedūrai, kam reikalingos gyvos dėlės, kai yra begalė vaistų. Dar ir šiandien dauguma žmonių bijo gydytis dėlėmis, nes visuomenėje paskleista daug klaidingos informacijos. Be to, daug paprasčiau nuryti tabletę.

Šiuolaikinis žmogus skuba, nespėja pasirūpinti savimi.

Daugelis sustoja tik atsidūręs ties kritine riba, kai yra priverstas atidžiau pažvelgti į save.

Daugelį metų ir Lietuvos ligoninėse buvo gydoma dėlėmis. Dėlės buvo parduodamos vaistinėse. Vilniaus Ekologijos institute iki 2016 metų veikė mokslinė laboratorija, kurioje buvo atliekami moksliniai tyrimai, naudojant medicinines dėles. 2000 metais Dalia Zapkuvienė, Laima Petrauskienė išleido knygą "Medicininė dėlė". Knygoje išsamiai aprašyta dėlių anatomija, fiziologija, ekologija.

Aš taip pat atradau dėlės tada, kai mano oficialioji medicina man jau nebepadėjo. Tai buvo prieš 20 metų. Mane vargino užeinantys galvos ir stuburo skausmai. Dėl galvos svaigimų, pykinimo, lygsvaros sutrikimų ne kartą gydžiausi ligoninėse bei sanatorijose. Kartą, po suleistų vaistų, man sutriko kvėpavimas .Valanda, kai buvau prijungta prie dirbtinio kvėpavimo aparato, pakeitė mano gyvenimą. Ėmiau domėtis natūraliais gydymo būdais. Šiandien aš nenaudoju jokių cheminių vaistų, jaučiuosi gerai, periodiškai deduosi pati sau dėles.

Esu gydytoja, todėl jaučiu pareigą padėti visiems. Lietuvoje tuo metu neradusi man reikiamos informacijos, 2000 metais vykau į kursus Maskvos Mokslų Akademijos Prezidento reikalų valdybos ligoninėje. Ten man atsivėrė akys - supratau, kad mūsų savijautą ir sveikatą lemia suvalgytas maistas, išgertas vanduo, aplinka, oras, gyvenimo būdas. Su maistu privalome gauti reikalingų medžiagų - tik tada visos organizmo sistemos gali funkcionuoti. Tačiau šiandien jau neįmanoma su maistu gauti visų reikiamų elemenų, tad būtina naudoti maisto papildus. Tik maisto papildai efektyviai padeda tada, kai naudojame žinodami, ko mums trūksta. 


Maisto papildai man padėjo, bet neišsprendė visų problemų. Kita svarbi negalavimų priežastis - tai kraujotakos sutrikimai.


Šiuo metu pats didžiausias mirštamumas yra dėl širdies ir  kraujagyslių ligų. Žmonija naudoja begalę cheminių vaistų, kurie nepašalina ligos priežasties, bet duoda daug pašalinių reiškinių. Cheminiai vaistai ypač blogai pasisavinami, jei sutrikusi kapiliarinė kraujotaka. Dėl nepakankamo ląstelės aprūpinimo deguonimi ir maisto medžiagomis, sutrinka ląstelės veikla, ji nebeatlieka savo funkcijos, žūva. Kenčia ir aplinkiniai audinai, juose ima kauptis šlakai.
Taip vystosi veninė stazė, kaupiasi druskos, chemikalai, prisideda stresas ir visos kitos šiuolaikinio gyvenimo priežastys - sukeliamas ląstelių badas, trinka organų veikla, pasirodo pirmieji ligos simptomai, kurių pradžioje net nepastebime.


Dėlės gerina sutrikusią kraujotaką. Ir tik dėlės atstato sutrikusią kapiliarinę kraujotaką.
Medicininės dėlės Rusijoje gydymui naudojamos oficialioje medicinoje daugelį metų. Tuo metu radau informacijos apie Sankt - Peterburgo Natūralios Medicinos katedrą. 2001 metais 3 savaites šioje katedroje lankiau hirudologijos kvalifikacijos kėlimo kursus. Į Lietuvą tada atsivežiau 200 dėlių ir pradėjau taikyti dėles ne tik sau, bet ir savo artimiesiems Lietuvoje.


Norėdami propaguoti amžių patikrintą liaudies medicinos metodą Lietuvoje, kartu su bendraminčiais 2003 metais įkūrėme Lietuvos Hirudologų draugiją . Viena iš draugijos įkūrėjų yra F.Taunytė. Draugija jungia apie 40 medikų iš įvairių Lietuvos miestų. Hirudologų draugijos iniciatyva organizuojami kvalifikacijos kėlimo kursai. Paskaitas Lietuvoje skaitė kvalifikuoti specialistai iš Maskvos Tautų Draugystės Universiteto, Sankt-Peterburgo Mokslų Akademijos, Europos Hirudologijos Akademijos.

2011 m. Hirudologų draugijos kvietimu Lietuvoje vyko Europos Hirudologijos Akademijos prezidentės Dominik Kaehler Schweizer kvalifikacijos kėlimo kursai. Baigę kursus, klausytojai gavo hirudoterapeutų diplomus.


Aš esu Europos Hirudologijos Akademijos atstovė Lietuvoje.

2013 metais Bulgarijoje Sofijos mieste įkurta Tarptautinė Hirudologų ir Hirudoterapeutų Asociacija, kurios veikloje dalyvauja ir Lietuvos medikai.